Fethiye Yamaç Paraşütü ile Masmavi Bir Yolculuk

Fethiye Yamaç Paraşütü ile Masmavi Bir Yolculuk; Babadağ’dan yamaç paraşütü yapmak, Yamaç paraşütünde evlilik teklifi yapmak, Babadağ’dan uçarken doğum günü kutlamak birçok kişinin hayalleri arasında yer almaktadır. Yamaç Paraşütü Türkiye’nin birçok yerinde yapılmaktadır. Yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdiği yer hiç şüphesiz 1970 mt yükseklikteki Ölüdeniz Babadağ’dır.

Türkiye’nin en gözde turizm merkezleri bulunan Ölüdeniz ziyaretçilerine bir çok aktivitenin yanında yamaç paraşütü ile eğlenceli anlar vadediyor. 1990 yıllarından beri Babadağ’dan yamaç paraşütü yapılmaktadır. Yaz-kış gökyüzünde süzülen paraşütler plaj üzerinde rengarenk kelebekler gibi görsel şölen sunmaktadır. Öyle ki her yıl google de Fethiye tatili sonrası en çok aranan Fethiye Ölüdeniz Babadağ Yamaç Paraşütü Fiyatları 2023 | 2024 | 2025 | 2026 yıllarında da artarak aranmaya devam edecek. 

Fethiye Yamaç Paraşütü ile Masmavi Bir Yolculuk
Fethiye Yamaç Paraşütü ile Masmavi Bir Yolculuk

Yamaç Paraşütü hakkında genel bilgi

Ölüdeniz Babadağ’ın üzerinde günün her saati paraşütleri görebilirsiniz. Şirketlerde  uçuş yapan pilotların belli uçuş sayısı bulunduğundan bir pilot günde en fazla 5 uçuş yapabilmektedir. Uçuş için kendiniz Ölüdeniz de bulunan ofise gelebildiğiniz gibi konaklama yaptığınız yerin konumuna göre de sizi otelinizden alıp ofise getiriyorlar. Burada tüm yolcular buluştuktan sonra minibüslerle uçuş yapılacak Babadağ’ına çıkılıyor. Hava şartlarına göre kalkış yapılacak pist pilotlar tarafından tercih edilmektedir. En önemli unsur hava koşullarının olduğunu bir kez daha hatırlatalım. Bir pilot ve bir şeklinde uçuş gerçekleştiriliyor. 3 kişi ayı anda uçuş yapamadığı gibi 100 kg üzerindekilerde uçuş yapamıyor.

Babadağ’dan Yamaç Paraşütü ile Uçuş Ne Kadar Sürüyor

Ölüdeniz Babadağ’ın yüksekliği 1970 metredir. Paraşütlerin kalkış yapabileceği pistler ise 1200 / 1700 / 1800 ve 1970 metre konumundadır. Uygun pistler den kalkış yapıldıktan sonra uçuş süresi 25-35 dakika sürse de akrobasi yapılınca süre biraz daha kısalmaktadır.

Ölüdeniz Babadağ Yamaç Paraşütü Fiyatları

Fethiye Ölüdeniz Babadağ Yamaç Paraşütü Fiyatları her şirkete göre değişiklik gösterse de burada en dikkat edilmesi gerek konu ise güvenlik ve müşteri memnuniyeti olduğunu hatırlatırız. Babadağ yamaç paraşütü fiyatları dönemsel olarak farklılık gösterebiliyor. Fethiye Ölüdeniz Babadağ Yamaç Paraşütü Fiyatları 2023 | 2024 | 2025 | 2026 için www.babadagtravel.com.tr ve 0538 773 8048 nolu telefonu arayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.