Uluslararası 3. Fethiye Sporfest Ekim de 

Fethiye Sporfest toplumun her kesimini spora dahil etmeyi hedefleyen, daha sağlıklı yaşayan bireyler oluşturmayı amaçlamış oldukça büyük ve dinamik bir projedir. Spor hem beden hem de ruh sağlığı için etkili bir araçtır. Bu bağlamda, projenin en öncelikli hedefi madde bağımlılığını önlemek, bağımlılıkla mücadele eden kişilere destek olmak ve madde bağımlılığını en aza indirmek.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Fethiye Sporfest’in bir diğer amacı da bedensel engelli vatandaşlara yeni fırsatlar sunmak ve topluma kazandırılmalarında rol oynamaktır.

Sporfest’in uluslararası bir boyut kazanması ve her geçen yıl büyüyerek devam etmesi beklenmektedir. Fethiye Sporfest boyunca pek çok farklı dalda sporcular yarışmaktadır. Festival hem yerli hem de yabancı sporculara ve seyircilere açıktır.

Uluslararası 3. Fethiye Sporfest Ekim de Yapılacak

3. Uluslararası Fethiye Sporfest programı 2022 akışı ise şöyledir:

1-2 Ekim Likya Granfondo Fethiye-Seydikemer

1-5 Ekim Likya Halk Oyunları Festivali Fethiye-Göcek- Seydikemer (Ölüdeniz de olabilir)

1-5 Ekim U 12 Futbol Turnuvası Beşkaza Sentetik Saha

7-8 Ekim Ölüdeniz Open Water Yüzme Yarışları Ölüdeniz

6-7-8 Ekim Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası

7-8 Ekim Bedensel Engelliler Voleybol Ölüdeniz 

14-15-16 Ekim Ayak Tenisi-Ölüdeniz futbol sahaları

14-15-16 Ekim Footvolley Ölüdeniz plajı

14-15-16 Ekim Göcek Tenis turnuvası

22-23 Ekim Rowing Sprint Beach (Kürek Yarışları) Çalış Plajı

Uluslararası 3. Fethiye Sporfest Ekim de 
Uluslararası 3. Fethiye Sporfest Ekim de

Dünya Sporcuları Fethiye Sporfest’de

Tarihi, doğal güzellikleri ve coğrafi zenginliğiyle ünlü Fethiye, özellikle yaz aylarında hem yerli hem de yabancı pek çok turistin uğrak noktası olur. Fethiye tatil bölgeleri arasında en öne çıkan yerlerin başında gelir. Bölgede yapılan çeşitli festivaller ve etkinlikler Fethiye’nin dinamizmini korur. Bu noktada Fethiye Sporfest sporla ilgili herkesin ilgisini çekecek bir organizasyondur.  Festivalin en büyük sponsoru ise Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi’dir.

Turizm merkezi olan Fethiye’nin zamanla Sporfest kapsamında da bambaşka bir turizmin de parlayan yıldızı olacağına şüphemiz yok. Fethiye’nin zengin coğrafyası birçok doğa sporuna uygun olmasını sağlıyor. Hiç kuşkusuz yıllar içinde spor Fethiye için daha önemli bir anlam taşıyacak.

Fethiye’de Neler Yapabilirsiniz?

Fethiye merkezde gezilecek yerler oldukça fazladır. Burada sıkılabileceğinize ihtimal vermiyoruz. Örneğin müze gezmeyi ve tarihi bölgeleri görmeyi seven biriyseniz; Fethiye Arkeoloji Müzesi, Amintas Kaya Mezarları ve Telmessos Antik Kenti, Af Kule Manastırı Harabeleri, Kadyanda Antik Kenti, Pınara Antik Kenti, Letoon Antik Kentleri ziyaret edebilirsiniz. Fethiye’nin zirvesinde yer almak için Ölüdeniz Babadağ Teleferik ile Babadağ gibi gezilecek yerleri göz önünde bulundurabilirsiniz. 

Fethiye Ölüdeniz Babadağ Yamaç Paraşütü Fiyatları hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için www.butterflyparagliding.com adresini ziyaret edebilir veya 0539 646 6460 nolu hattımızı arayabilirsiniz.

Fethiye Ölüdeniz Babadağ Teleferik Fiyatları veya ücretleri hakkında bilgi almak için www.kırtur.com.tr yi ziyaret edebilirsiniz.

Tatiliniz boyunca uzun doğa yürüyüşlerine çıkabilir, kamp yapmayı seven biriyseniz kamp yapabilirsiniz. Fethiye’nin birbirinden güzel plajlarında da denizin tadını çıkarabilirsiniz.  Fethiye’nin renkli ve hayat dolu sokaklarında sürekli yeni bir sürprizle karşılaşacağınıza ve burada fazlasıyla eğleneceğinize eminiz. Şimdiden rüya gibi bir tatil diliyoruz! Eğer yeni iş döneminize ya da okul döneminize başlamadan önce bir tatile çıkmak isterseniz ve yolunuz Fethiye’ye düşerse 3. Fethiye Spofest’e katılmayı da unutmayın.

Uluslararası 3. Fethiye Sporfest Ekim de 
Uluslararası 3. Fethiye Sporfest Ekim de