Sevgililer Günü için 10 Popüler Hediye

Sevgililer Günü için 10 Popüler Hediye; Sevgililer gününün anlam ve önemi çiftler arasında her zaman yerini korumaktadır. Bu günü unutulmaz kılmak isteyenler ise, günler öncesinden hazırlıklar yapmakta ve bu da beraberinde akıllara güne anlam ve kalıcılık katması için ne yapılması gerektiğini getirmektedir. İşte böyle bir durumda sevgilinize unutamayacağı bir anı yaşatmak istiyorsanız, sizlerde Fethiye tatil paketlerini partnerinizle deneyimleyebilirsiniz. Bütçeye uygun olması ve deniz, kum, güneş üçlüsünün birlikteliğinden dolayı her anınız ölümsüz olacaktır.

Peki Fethiye denilince sadece akıllara deniz, kum, güneş mi gelmektedir? Tabii ki de hayır! Gelin sizlerle beraber sevgilinize bu anlamlı günde neler yaşatabilirsiniz bu seçeneklere birlikte göz atalım.

1–Ölüdeniz Yamaç Paraşütü

Bu arada yamaç paraşütü demişken bunca yolu sevgilinizle birlikte gelip de Ölüdeniz üzerinde yamaç paraşütü yapmadan gitmek puzzle’nın tamamlanmamış bir parçası gibi olacaktır. Güvenli ekipmanlar ile tecrübeli ekiplerin rehberliğinde Ölüdenizi yüksekten seyretmek ve deniz ve kumun birlikteliğine şahit olmak size ayrı bir keyif sunacaktır. En güzel hediyeler arasında ilk sırada yer almaktadır.

Sevgililer Günü için 10 Popüler Hediye
Sevgililer Günü için 10 Popüler Hediye

 

2– Fethiye Safari Turu ile Doğayı Keşfedin

Anınıza sevgilinizle biraz heyecan mı katmak istiyorsunuz? Bu durumda Fethiye’yi denizinden çıkıp doğasıyla iç içe olarak keşfedebilirsiniz. Fethiye jeep araçlarıyla dağlara çıkıp, ormanlık engebeli alanlarından geçecek, sonrasında dere yataklarından geçerek doğanın şartlarıyla kendinize macera edinebiliyorsunuz devamında ise küçük bir köye vararak temiz havası ve köy kadınlarının el işleriyle kültür ve gelenekleri bir arada görmüş oluyorsunuz. Jeep safari turunda köy hayatına da kısaca gözlemleyebilirsiniz. 

Fethiye Jeep Safari
Fethiye Jeep Safari

3– Denizin Doğasına Tüplü Dalış

Deniz koca bir dünya içerisinde ise binlerce çeşit canlı barındırmakta. Sizde bu doğanın gizemini merak edenlerden misiniz? O zaman sizi Fethiye’de sevgilinizle beraber adeta farklı bir dünyaya açılan kapı bekliyor. Bu kapıdan girmek için öncelikle vücudunuza özel bir kıyafet ve bu kıyafete bağlı oksijen tüpü giydirilmektedir. Sonrasında ise mavinin derinliklerinde yüzlerce çeşit balıklar ve yosunlar sizi bir renk cümbüşüyle karşılayacaktır. Fethiye Ölüdeniz tüplü dalış aktivitesi ile balıkların ve denizin doğası sevgilinizle size unutulmaz anlar yaşatacaktır. Bu dalış kaçmaz !

Fethiye Tüplü Dalış
Fethiye Tüplü Dalış

4– Ölüdeniz Tekne Turu

Ölüdeniz’in eşsiz doğası her zaman meraklılarının ilgisini çekmektedir. Sizlerde Fethiye tatil turlarıyla ölüdenizin doğasıyla iç içe olacak ve deniz, kum, güneş üçlüsünü gün boyu doyasıya yaşayacaksınız.

Ölüdeniz Kelebekler Vadisi
Ölüdeniz Kelebekler Vadisi

5– Fethiye Rafting İle Adrenalinin Tadını Çıkarın

Fethiye’ye gelip de daha ne yapmam lazım diyorsanız bunlar arasında adrenalin dolu ve beklide unutulmazlardan olan Dalaman Çayı Rafting turunu deneyimleyebilirsiniz. Sevgilinizle beraber heyecan dolu Fethiye rafting aktivitesini eğer yaşınız 16 üzeri ise ve sağlığınızda el veriyorsa, hemen deneyimleyebilirsiniz. Yemyeşil doğanın içinde harika bir kanyon sizi karşılayacak ve serin sularla kendinizi bir arada bulacaksınız.

Fethiye Dalaman Rafting
Fethiye Dalaman Rafting

6 – Fethiye ATV Safari Turu İle Doğanın İçine Yolculuk

Kayaköy orman parkuru içerisinde bulunan ATV Safari Turu eşli ya da tek olarak da tercih edilebilmektedir. Tur sabah ve öğlenden sonra olarak iki ayrı sorti şeklinde seçenekler sunmaktadır. Safariye başladıktan sonra yaklaşık iki saat kadar sürecek bir parkur alanı sizi beklemektedir. Parkur içerisinde hendekler, eğimli ve zirve arazileriyle doğal patika yolları ATV’nin becerisiyle kahkaha ve eğlence ortamı sunmaktadır.

Fethiye Avt Safari
Fethiye Avt Safari

7- Eğlenceli ve Keyifli Fethiye Dalyan Turu

Tatil sadece gezip eğlenmenin yanı sıra bizlere bölge hakkında bilgide edinmemizi sağlıyor işte Fethiye gibi önemli bir yerin hem doğasını hem de tarihini öğrenmek istiyorsanız keyifli bir Fethiye Dalyan turu sizleri sevgilinizle bekliyor olacaktır. Tura ilk önce dalyandan başlayarak Köyceğize uğranılmakta ve buranın eşsiz tarihini rehber eşliğinde öğrenmiş olacaksınız. Buradan sonra ise Likya dönemine ait Sultaniye Kaplıcasını gezebilir ve İz tuzu plajına giderken tarihi ticaret şehri Kaunos’u görebilirsiniz.

Dalyan Tekne Turu
Dalyan Tekne Turu

8 – Fethiye At Safari Turu İle Doğa Gezisi

Ölüdeniz ve Kayaköy’ün güzelliklerini birde at üzerinde deneyimlemek sizi ve sevgilinizi geçmişten kopup gelen kovboylar gibi hissettirecektir. Sabah ve öğleden sonra olarak iki farklı parkurdan oluşan yaklaşık üç saatlik ormanlık patikalarda yolculuk edeceksiniz. Bu yolculuk sizi zirveye götürecek dilerseniz sevgilinizle tarihi kliseleri ve Rumların eski yerleşim yerlerini ziyaret edebilirsiniz. Ve ayrıca yamaç paraşütü yapanları zirveden seyretmek ayrı bir güzel olacaktır.

Fethiye At Turu
Fethiye At Turu

9 –12 Adalar Tekne Turu

Sevgililer gününün ilk gününde dilerseniz Fethiye’nin çevre sahillerine göz atabileceğiniz sizi sevgilinizle birliktelik vadeden 12 adalar tekne turunu tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem teknede denizin temizliği ve huzuruyla baş başa kalacak, hem de tur boyunca duraklanılan yerlerde çevreyi inceleyip fotoğraflar çekinerek anınıza tat katacaksınız. Tabi dilerseniz el değmemiş koylarda yüzebilir ve konaklama yaptığınız yerlerde taze balık ve mangal keyfini de deneyimleyebilirsiniz.

Fethiye 12 Adalar Tekne Turu
Fethiye 12 Adalar Tekne Turu

10 – Likya Yolu Turu İle Doğa Yürüyüşü

Sadece sevgilinizle değil arkadaşlarınızla da bu eşsiz deneyimi yaşayabileceğiniz Likya Yolu Turu oldukça uzun ve yorucu olmasına rağmen birçok etabında macera ve doğa ile iç içe olmasından dolayı her zaman tercih edilmeye devam etmektedir. Likya yolundan ilerleyerek hem Fethiye’nin hem de ölüdenizin doğasının karışımını bir arada yaşayabilirsiniz. Böylece sevgilinizle unutamayacağınız anları Fethiye Tatil Turuyla tamamlayabilirsiniz

Ölüdeniz Likya Yolu
Ölüdeniz Likya Yolu