Fethiyede Yapılacak Aktiviteler

 

Doğasıyla ve tarihi güzellikleriyle dikkat çeken yerlerden birisi olan Fethiye’de tatil yapmayı planladığınızda, tüm zamanınızı otel odasında oturarak geçirmek yerine, çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz. Fethiye’de tek kişilik günübirlik veya konaklamalı olarak tatil planladığınızda sizleri hangi aktivitelerin beklediğine dair önemli noktalara değineceğiz. Aynı zamanda paket turları olarak da satın alabileceğiniz aktivitelerle ilgili detayları bu yazımızda bulabileceksiniz. Fethiye de gezilecek yerleri www.fethiyegezirehberi.com adresinden takip edebilirsiniz.

Fethiyede Yapılacak Aktiviteler
Fethiyede Yapılacak Aktiviteler

Ölüdeniz Tekne Turu Rotaları

Unutamayacağınız bir tatili gerçekleştirmek istediğinizde Ölüdeniz Tekne Turu‘na çıkmanın yaşatacağı keyfi tarih etmekte zorlanacaksınız. Konforlu bir şekilde donatılan teknelerle harika tatil keyfini çıkarmak istediğinizde bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. Mavi Mağara’dan başlayarak, Kelebekler Vadisi, Akvaryum Koyu ve Saint Nicholas adasında geçireceğiniz birer saatlik sürelerin ardından, Soğuk su koyunda 30 dakikalık turunuzu Deve plajı ile sonlandırabileceksiniz.

 

Safari Turunda Maceralı Anlar

Macera dolu tatil yaşamayı hayal eden herkesin tercihi olabilen Fethiye Jeep Safari aktivitesi ile hedeflerine ulaştıkları görülmektedir. Kıvrımlı yollardan geçerek, engebeli arazileri aşarak ve dağlara tırmanarak çamur, su, toz demeden eğlencenin tadına varabileceksiniz. Fethiye paket turları arasında yer alan safari ile tüm güzellikleri keşfedebileceksiniz. Doğayı keşfetmenizi sağlayacak olan bu aktivite sayesinde harika manzaralara şahit olabilirsiniz.

 

Tüplü Dalış Heyecanı

Fethiye’de tek başına yapılabilecek bir tatilde satın alınacak paket turların içerisinde yer alan aktivitelerden birisi de tüplü dalış heyecanını yaşamaktır. Yalnızca doğanın güzelliklerini değil, su altındaki mağaraların ve adaların da keşfini yapabilmek için bu anları yaşayabilirsiniz. Farklı dalış noktalarından harekete geçerek Ölüdeniz’in berraklığını ve temizliğini görebileceksiniz. Deneyimli eğitmenlerin yönlendirmeleriyle en doğru şekilde bu aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz

 

Günübirlik 12 Adalar Turu

Yaz tatillerinizde güneşlenmenin, denizin ve adaların tadını çıkarmak istediğinizde günübirlik düzenlenen 12 Adalar turuna katılabilirsiniz. Fethiye’de tek başınıza tatil yapmaktan sıkılmayacağınız bu alternatifler sayesinde sizler de rahat edebileceksiniz. Tekrar katılmak isteyeceğiniz güzellikte 12 adalar turu sayesinde birbirinden muhteşem koyları keşfedebilirsiniz.

 

Fethiye Rafting Tutkusu

Eğlenceli bir şekilde vakit geçirmek isteyenlerin Dalaman Çayı’nda gerçekleştirilen Fethiye rafting aktivitesine katılarak bu tutkuyu yaşamalarını öneriyoruz. Fethiye paket turları ile ekonomik bir şekilde tatil yapacağınızda dahil olmasını isteyeceğiniz bu harika etkinlikle macera, adrenalin ve heyecanı en üst seviyelerde yaşayabilirsiniz.

Fethiyede Yapılacak Aktiviteler
Fethiyede Yapılacak Aktiviteler

Babadağ Yamaç Paraşütü Etkinliği

Gökyüzünde yaklaşık 30 dakikalık bir yamaç paraşütü etkinliğine katılmak için Fethiye paket turları arasında yer alacak olan Babadağ Yamaç Paraşütü alternatiflerine göz atabilirsiniz.