Fethiye de Yapılacak Aktiviteler

Fethiye, Türkiye’nin Muğla iline bağlı turistik bir şehirdir ve çeşitli doğal güzellikler, tarihî mekânlar ve aktivite seçenekleri sunar. İşte Fethiye’de yapabileceğiniz bir çok aktivitelerin bir kısmına göz atalım.

Ölüdeniz Plajı ve Mavi Lagün: Dünyanın en güzel plajları arasında yer alan Ölüdeniz, turkuaz renkli denizi ve etkileyici manzarasıyla ünlüdür. Burada denizde yüzme, su sporları yapma veya kumsalda dinlenme imkanınız vardır. Ölüdeniz plajına yüzerken denizin turkuaz ve mavi renklerine hayran kalacaksınız.

Babadağ Yamaç Paraşütü: Eşsiz manzaralar eşliğinde Babadağ’dan yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Profesyonel eğitmenler eşliğinde bu deneyimi yaşayabilirsiniz. Babadağ yamaç paraşütü 1200-1700-1800 ve 1970 mt pistlerinden kalkış yapılır, yaklaşık 25 dakika sürmektedir.

Saklıkent Kanyonu: Fethiye’ye yakın bir mesafede bulunan Saklıkent Kanyonu, doğal güzellikleriyle ünlüdür. Kanyonda yürüyüş yapabilir, kanyon içindeki buz gibi sularla serinleyebilirsiniz. Fethiye den katılacağınız jeep safari turları ile bu bölgeyi ziyaret edebilirsiniz.

Fethiye de Yapılacak Aktiviteler

Fethiye de Yapılacak Aktiviteler
Fethiye de Yapılacak Aktiviteler

 

Tarihi ve Kültürel Yerler: Fethiye çevresindeki antik kentler ve tarihi kalıntılar da ziyaret edilebilir. Kayaköy (Karmylassos), Tlos Antik Kenti, ve Patara Antik Kenti bu yerlerden bazılarıdır. Doğa ve tarihe meraklılar için Fethiye oldukça fazla tarihe zenginliğe sahiptir.

Tekne Turları: Fethiye’den düzenlenen tekne turlarıyla çevredeki adaları ve koyları keşfedebilirsiniz. Göcek Körfezi, 12 Adalar, ve Butterfly Valley gibi popüler rotalar mevcuttur. Fethiye bölgesinde en popüler tekne turları Ölüdeniz Kelebekler vadisi bölgesinde yapılmaktadır.

Su Sporları: Fethiye’de su sporları yapabileceğiniz pek çok imkan bulunmaktadır. Dalış, deniz bisikleti, kano ve jet-ski gibi aktiviteleri deneyimleyebilirsiniz. Fethiye tüplü dalış aktivitesi bölgenin en çok rağbet gören aktiviteler

Yürüyüş ve Doğa Aktiviteleri: Fethiye ve çevresinde pek çok doğa yürüyüşü rotası bulunmaktadır. Babadağ’ın eteklerinde yürüyüş yapabilir, Kelebekler Vadisi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Levissi Evi: Fethiye’nin tarihi bölgesinde bulunan Levissi Evi, restore edilmiş geleneksel bir Rum evidir. Burayı ziyaret ederek şehrin tarihine ve kültürel mirasına daha yakından bakabilirsiniz.

Fethiye, doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri ve çeşitli aktivite seçenekleriyle her türlü tatilciye hitap eder. Fethiye tatili size iyi gelecek