Fethiye de Ekonomik Tatil Önerileri

Fethiye de Ekonomik Tatil Önerileri; Önemli tatil noktalarından ilan Fethiye ilçesine olan ilgi oldukça büyük. Yerli kişilerin yanı sıra turistlerin de çok tercih ettiği bu tatil beldesinde herkesin isteği ise aynı oluyor. Bu istek ise şüphesiz ekonomik tatil imkanından yararlanmak.

Denizi, harika doğa ortamı gibi nedenler ile tercih edilen bu tatil yerinde kişilerin bütçesine uygun bir tatil bulması da oldukça önemli bir konu oluyor. Fethiye’de tatil ziyaretçilerine pek çok aktivite ve konaklama imkanı sunuluyor. Bu imkanlardan yararlanarak ekonomik bir tatil yapmak ise oldukça kolay oluyor. Ziyaretçilere önerilen ekonomik konaklamalar hakkında çeşitli detaylara https://www.babadagtravel.com.tr/ üzerinden de kolayca ulaşım sağlanıyor.

Fethiye de Ekonomik Tatil Önerileri
Fethiye de Ekonomik Tatil Önerileri

Fethiye Otel Fiyatları Nelerdir?

Binlerce tatil tutkununun vazgeçilmez ortamı olan Fethiye’ de her bütçeye uygun tatil paketi bulmak mümkün. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki, bu otel fiyatları genel olarak dönemsel bir değişiklik göstermektedir.

Bu verilen fiyatlar başlıca tek gece üzerinden değişiklik gösteriyor. Ekonomik tatil geçirmek isteyenler için ise uygun ve orta seviye oteller ideal seçenekler olmaktadır.

Fethiye bölgesinde zevklere ve ekonomik durumlara göre genellikle dört adet bölgede konaklama daha yoğun oluyor. Bu bölgeler ise Fethiye merkez, Ölüdeniz, kelebek vadisi ve çalış plajı oluyor.

Özellikle doğa tatili isteyen kişiler için kelebek vadisi oldukça tercih ediliyor.

Fethiye Merkez ve Konaklama

En çok tercih edilen bölgelerden birisi olan Merkez her şey ayağım altında olsun diye düşünenler için ideal bir tatil alanı oluyor. Özellikle bu tatil konumunu gece hayatını seven kişiler çok tercih ediliyor. Genel olarak her şey ayak altı bir mesafede iken Ölüdeniz gibi yerlere gitmek için otobüs tercih edilmesi gerekiyor.

Fethiye merkezinde en çok tercih edilen oteller ise İnfinity City Hotel ile Alesta Yatch otel olmaktadır.

Fethiye de Ekonomik Tatil Önerileri
Fethiye de Ekonomik Tatil Önerileri

Ölüdeniz ve Konaklama

Genel olarak deniz ve doğa tatili yapmayı tercih eden kişilerin konaklama yaptığı bir bölgedir. Deniz kenarında oteller olduğu gibi doğa içinde otel seçeneği de sunuluyor. Ölüdeniz bölgesinde ki otellerden en çok tercih edilenleri ise şöyle; Ata Lagoon Beach Hotel, Montebello Hotel, Belcehan Hotel, Karbel Sun Hotel

Kelebek Vadisi ve Konaklama

Doğanın huzurunda harika bir tatil imkanı sunan bir bölge. Endemiklerin bulunduğu bu bölgede az konaklama alanında hizmet veren yerler var. Bundan dolayı mutlaka aylar öncesinden rezervasyon işlemi yapılmış olmalı.

Başlıca oteller; Keyif Motel, Faralya Misafir Evi

Fethiye tatilinde ekonomik bir tatil yaşamak isteyen kişiler paket tur avantajları ile daha ekonomik ve bütçesine uygun bir tatil geçirebilir.

Yamaç Paraşütü ve Tatil Paketleri 

Fethiye Ölüdeniz denince ilk akla gelen yamaç paraşütü ile 1970 mt yüksekliğindeki Babadağ’ın pistlerinden Ölüdeniz’in ve koyların manzarasını izleyerek keyifli dakikalar geçirebilirsiniz. Fethiye yapmak isteğiniz bir çok aktiviteyi bünyesinde bulundurmakta. Bunlarda en çok tercih edilenleri ise  Yamaç Paraşütü, Tüplü Dalış, Jeep Safari, Bungy Jumping ve Tekne Turları dır. Misafirlere sunulan 4 gece 5 gün konaklama + aktiviteli tatil paketleri ile keyifli tatil geçirebilirsiniz.