Babadağ Yamaç Paraşütü | Teleferik Fiyatı

 

Türkiye de yamaç paraşütü denince ilk akla gelince Fethiye Ölüdeniz gelmekte. 1900 yılların başında yapılmaya başlayan daha sonraki yıllarda ise hava şartlarının uygunluğu, yamaç paraşütüne hızla artan talepler ile Babadağ yamaç paraşütü konusunda dünyanın en iyi parkurları arasında yer almaktadır. Fethiye yamaç paraşütü tutkunlarının vazgeçilmez adresidir.

 

Babadağ Yamaç Paraşütü Fiyatları ne kadar ?

2023 yılında tandem (çift kişilik) yamaç paraşütü fiyatı 120 dolar civarında idi.  Fiyatlarımıza Babadağ Milli Park girişi, Babadağ Teleferik Fiyatları, Uçuş Sigortası fiyatlarımıza dahil oluyor. Hava da pilotların çekeceği fotoğraf ve videoları uçuşunuz sonrası extra ücret karşılığında alabilirsiniz. Fotoğraf ve videoları almak için telefonunuzda 4 gb kadar hafıza ve Usb bulundurmanızı tavsiye ederiz. Babadağ yamaç paraşütü fiyatları her yıl artan maliyetlere ve Ölüdeniz Babadağ Teleferik ücretine göre fiyatlarlar belli olmaktadır.

Babadağ Yamaç Paraşütü
Babadağ Yamaç Paraşütü

Babadağ Yamaç Paraşütü kaç dakika ?

Ölüdeniz Babadağ da yamaç paraşütü için 5 tane pist bulunmaktadır. 1200-1700-1800-1970 metre ve yine 1970 mt konumunda bulunan Patara pisti yer almaktadır. Babadağ yamaç paraşütü yapmadan önce hava şartlarına göre pist tercihi yapılmaktadır. Tercih edeceğiniz pistlere göre uçuş süresi 20-35 dakika arasında değişmektedir. Tabii akrobasi yapmakta uçuşunuzu kısaltacak ama çok eğleneceksiniz.

Fethiye Ölüdeniz Babadağ Teleferik açıldı mı ?

Babadağ Hava Sporları ve Rekreasyon Merkezi’nin işletilmesi 2011 yılının Haziran ayından bu yana Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın iştiraki olan Fethiye Güç Birliği Turizm, Tanıtım ve Ticaret Limited Şirketi’ndedir. Daha sonra Güç Birliği Şirketi tarafından ihaleye çıkarılmıştır.

Fethiye’nin markası Ölüdeniz Babadağ Teleferik Projesi Skywalk Fethiye adında 03 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilen ihalesini Kırtur şirketi aldı. Daha sonra alınan izinler sonrası yapımına başlanan ve 07 Haziran 2021 yılında hizmete girdi. Başlangıç noktasından 1200 ve 1700 pistlerine teleferik ile 1700 den 1800 ve 1970 mt pistlerine  ise telesiyej ile ulaşılmaktadır.

Babadağ Teleferik Fiyatı

Ölüdeniz Babadağ Teleferik ücreti ne kadar ?

Fethiye Babadağ Teleferik fiyatlarında 0-6 yaş çocuklar ücretsiz olmaktadır. Öğrenciler, özürlüler ve yetişkinler için fiyatlar değişkenlik göstermektedir.

Babadağ Teleferik ücreti 2024 | 2025 | 2026 | 2027 | 2028 | 2029 | 2030 hakkında güncel fiyatlar için web sitemizi takip edebilirsiniz.

 

Fethiye Babadağ Teleferik kaç kişilik ?

Babadağ Teleferik kabinleri 10 kişilik olup pandemi döneminden dolayı kişi sayısı düşürülerek ve pandemi önlemleri alınarak hizmet vermektedir.

Ölüdeniz Babadağ Teleferik ne kadar sürüyor?

Teleferik başlangıç noktasından 1200 ve 1700 pistlerine kadar ulaşmaktadır. Başlangıç noktasından 1700 mt pistine yaklaşık olarak 25 dakika da ulaşmaktadır.

Ölüdeniz Babadağ Teleferik nerede ?

Fethiye den istikametinden Ölüdeniz’e inerken yolun sol tarafında teleferik istasyonu ve otoparkı görebilirsiniz.