22. Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları 19-23 Ekim

Ülkemizde yaz mevsiminin en neşeli, renkli ve cıvıl cıvıl yaşandığı tatil bölgelerinin başında hiç kuşkusuz Fethiye geliyor. Her tür tatilin rahatlıkla yapılabildiği Fethiye, sporcular için ayrıca bir tercih sebebi. Fethiye eşsiz doğası, birbirinden farklı etkinliklere ve aktivitelere uygunluğuyla ziyaretçilerine birçok farklı alan tanıyor.

Tatiliniz boyunca birbirinden etkileyici konserlere, gezilere, spor etkinliklerine ve keyifli zaman geçirebileceğiniz daha pek çok şeye denk gelebilirsiniz. 22. Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları 19-22 Ekim de Fethiye’nin eşsiz etkinliklerinden birisi. Hava oyunları festivalinde benzeri olmayan, hayran kalacağınız bir akrobasiye tanıklık edeceksiniz.

Ölüdeniz Hava Oyunları yıllardır düzenlenen, bu yıl 22. si düzenlenecek olan artık gelenekselleşmeye başlamış bir etkinlik. Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları, bu yıl 19-23 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Etkinlikle hava sporlarının farklı branşlarından en iyi akrobasi pilotlarını izleyebileceksiniz. Bu eşsiz görsel şölen sizi kesinlikle ama kesinlikle büyüleyecek.

22. Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları 19-23 Ekim
22. Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları 19-23 Ekim

Ölüdeniz Hava Oyunları Etkinlikleri

Ölüdeniz Hava Oyunları her yıl Fethiye Belediyesi’nin ve çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları’nın (STK) desteği ile gerçekleşir. Hava oyunlarına her yıl 50’yi aşkın ülkeden birçok akrobasi pilotu ve binlerce sporcu katılır.

Bu büyük festivalde paraşüt tutkunları da oldukça keyifli zaman geçirebilir. Bilindiği üzere Fethiye zengin coğrafi koşulları nedeniyle birçok spor dalına müsait bir bölgedir. Babadağ yamaç paraşütü için oldukça eşsiz bir noktadır. Bu nedenle hem ülkemizin sporcuları hem de yabancı sporcular tarafından yamaç paraşütü için tercih edilen bir alan olmuştur.

Ölüdeniz Hava Oyunları Festivali genellikle Eylül-Ekim aylarında yapılır. Bu dönem yoğun yaz sezonunun yavaş yavaş kapandığı, kimileri için Fethiye’nin çok daha keyifli bir yer haline geldiği farklı bir sezondur. Bazıları yoğun yaz günleri yerine yazın yavaş yavaş geçmeye başladığı, Eylül-Ekim aylarında tatil yapmayı daha çok tercih eder. Kimilerine göre bu denize girmek için de en uygun zamandır.

Fethiye’de Yapılabilecekler

Etkinlikler için geldiğinizde Fethiye’de yapabileceğiniz pek çok farklı aktivite bulacaksınız. Konserler, birbirinden keyifli mekanlar, deniz, gezi turları, tekne turları gibi birbirinden farklı alanlarda güzel ve kaliteli vakit geçirebilirsiniz.

Doğa ve dağcılık sporlarına karşı ilgiliyseniz Fethiye’nin güzel doğası bu aylarda uzun yürüyüşler ve geziler için oldukça uygun olacaktır. Üstelik bu konuda yalnız olmayacağınıza emin olabilirsiniz. Her sene birçok kişi bu nedenle Fethiye’yi ziyaret etmektedir. Dilerseniz birbirinden farklı bölgelerde kamp yapabilir, biraz daha kendinizle ve doğayla iç içe olabilirsiniz.

Tahmin ettiğiniz gibi Fethiye’de sizi bekleyen birçok farklı seçenek var. Yaz henüz tam anlamıyla gitmemişken harika bir tatil ile kendinizi yenileyin. Ve eğer buralarda olabilirseniz 22. Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunlarına katılmayı, gökyüzünde yaşanacak bu görsel şölene tanık olmayı unutmayın. Etkinlik boyunca keyifli zaman geçireceğinize ve seneye tekrar burada olmak isteyeceğinize eminiz. 22. Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Festivalin de sizlerde Buttterfly Paragliding şirketi ile uçuş yapmak için 0539 646 6460 nolu telefondan rezervasyon yaptırmak ve 2023 | 2024 | 2025 | 2026 hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.  Uçmaktan çekinenler veya hava oyunlarını Babadağ dan izlemek için Babadağ’a Teleferik ile veya araçla çıkarak festivali doyasıya izleyebilirsiniz.